Verslo finansavimas


Jūsų asmens duomenis (vardas, pavardė, el. pašto adresas, telefono numeris) tvarkysime tiesioginės rinkodaros tikslais teisėto intereso informuoti apie teikiamas paslaugas pagrindu. Jūs turite teisę prieštarauti, kad Jūsų duomenys būtų tvarkomi tiesioginės rinkodaros tikslais Privatumo politikoje nurodyta tvarka.

Patvirtinu, jog susipažinau su Platformos naudojimosi sutartimi bei Privatumo politika ir įsipareigoju jų laikytis.

Preliminarus pasiūlymas

Galima paskolos suma:
Paskolos terminas:
mėn.

Mėnesio įmoka:
183.33

Skaičiuoklė yra informacinio pobūdžio. Pasiūlymas gali keistis, atsižvelgiant į įmonės finansinę situaciją.

Verslo pasaulyje finansai, finansinis stabilumas ir finansinė sėkmė yra patys svarbiausi dalykai. Tačiau, kad tai pasiekti arba, kad pelną padidinti – gali prisireikti ir papildomų lėšų. Tuomet įmonei reikalingas verslo finansavimas, kuris leidžia stabilizuoti finansinę padėtį arba padėti įgyvendinti tikslą(-us) ar projektą(-us). Yra bent keli verslo finansavimo šaltiniai, kurie suteikia galimybę gauti papildomas apyvartines ar investicines lėšas. Pasižiūrėkime į tai, kokios yra finansavimo galimybes bei kokie sprendimai verčiausi jūsų dėmesio, kaip tiksliai gauti finansavimą ir kaip jūsų verslui gali padėti FinoMark.lt platforma!

Kokie yra verslo finansavimo šaltiniai?

Finansavimas verslui gali būti suteikiamas labai įvairiais būdais. Ganėtinai dažnai, smulkaus verslo finansavimas renkamas iš asmeninių verslo steigėjų lėšų. Toks būdas finansuoti verslą, be abejonės yra pats greičiausias, tačiau jis turi ir daug apribojimų. Juk nesinori, kad vien įmonės įstatiniam kapitalui reikėtų atsidėti visas santaupas. Dėl to šį būdą verslininkai vertina kaip greitą, bet labai ribotą ir ilguoju laikotarpiu ganėtinai neefektyvų sprendimą.

Įmonių finansavimas skolintomis lėšomis yra bene dažniausiai pasitaikantis finansavimo sprendimas mūsų šalyje. Turint gerą verslo planą, galima imti paskolą kaip fiziniam arba kaip juridiniam asmeniui. Dažniausiai, jeigu įmonė smulki arba labai neseniai pradėjo veiklą, t.y. - reikalingas jauno verslo finansavimas, labai realu tikėtis, kad paprasčiau bus paskolą gauti kaip fiziniam asmeniui. Tačiau, jeigu įmonė veikia bent ~12 mėnesių, jūs jau galite pretenduoti į paskolas geromis sąlygomis iš sutelktinio finansavimo platformos FinoMark. Didieji bankai nelabai noriai finansuoja smulkų ir jauną verslą. Jie įžvelgia per didelę riziką. Be to, būtų reikalingas išsamus verslo planas, kurio rengimas užtruktų bent kelis mėnesius. Paprastai per tokį ilgą laiką pavyktų ne tik, kad gauti crowdfunding tipo paskolą, bet ir pradėti įgyvendinti pirmuosius tikslus.

Taip pat reikia paminėti tuos finansavimo sprendimus, kuriuos dažniausiai renkasi ilgiau veikiančios įmonės. Jie nepopuliarūs tarp jaunų įmonių daugiausiai dėl to, kad šios paslaugos ir tokio tipo finansavimas verslui gali būti suteikiamas tik turint įrodymų apie ilgalaikį finansinį stabilumą. Taip pat prisideda ir tai, kad šias paslaugas teikia nedidelė dalis kreditorių (dažniausiai tai būna bankai). Štai kiti finansavimo būdai ir jų privalumai bei trūkumai:

 • Faktoringas – greitas ir patogus būdas padidinti apyvartinį kapitalą. Faktoringas veikia taip, kad savo išrašytas, bet neapmokėtas sąskaitas jūsų įmonė perduoda faktoringo bendrovei, o ši, jas jums apmoka beveik iš karto. Iš galutinės sumos atimamas faktoringo mokestis, o klientas jau atsiskaito su faktoringo bendrove. Taip pinigus verslas gauna labai greitai ir gali lėšas panaudoti ten, kur jų labiausiai reikia. Pagrindiniai trūkumai yra tokie, kad faktoringas - gana brangi paslauga, kuri išsprendžia tik vieną problemą – apyvartinių lėšų trūkumą.

 • Overdraftas (sąskaitos kreditas) – dar vienas finansavimas verslui arba tiksliau, finansavimo būdas, kuris leidžia padidinti apyvartinių lėšų kiekį. Overdrafto pagalba įmonė gali pasiimti daugiau pinigų iš sąskaitos, negu jų turi tam tikru metu. Finansų įstaiga paprasčiausiai suteikia teisę naudoti sumą, kuri viršija turimą likutį (iki tam tikros ribos). Už panaudotą overdraftą mokamos palūkanos. Pagrindiniai šios paslaugos trūkumai yra papildomi mokesčiai dėl nustatytų limitų viršijimo, aukštos palūkanų normos ir garantijų nebuvimas.

 • Kredito linija – kredito linija populiari ne tik tarp juridinių, bet ir tarp fizinių asmenų. Kaip verslo finansavimas, kredito linija yra ganėtinai trumpalaikis ir labai ribotas sprendimas, kuris leidžia greitai pasiskolinti reikiamą sumą tuomet, kai to prisireikia. Vėliau suma grąžinama kaip įprastas kreditas. Tai labai panaši paslauga į overdraftą. Skiriasi tik keli techniniai niuansai.

 • Verslo angelai – tam tikri investuotojai (dažniausiai nepriklausomi), kurių pagrindinis arkliukas yra naujo verslo finansavimas. Verslo angelai ieško inovatyvių idėjų bei į jas investuoja, suteikdami kapitalo verslo augimui ir vystymui. Dažniausiai verslo angelai patys įsitraukia į projektą ir prisideda savo žiniomis bei patirtimi. Kaip bebūtų, jų indėlio galimybės irgi yra ribotos, o kai kurie angelai gali pradėti daryti įtaką valdybos sprendimams, norėti keisti veiklos kryptį, kadangi yra dalininkai.

 • Kita išorinė parama – dažniausiai tai būna subsidijos iš ES fondų arba Lietuvos biudžeto. Tačiau tai taip pat gali būti ir kitokios skatinimo priemonės. Visgi prieiga prie šių finansavimo šaltinių yra labai griežta, ribota ir nišinė. Tai reiškia, kad finansavimas iš valstybinių ar tarpvalstybinių lėšų suteikiamas toms įmonėms ir tam verslui, kuris atitinka kažkokias politines direktyvas. Tai gali būti verslo finansavimas jaunimui (jauniems verslininkams), verslo regionuose plėtra, ūkininkų finansavimas ar panašios programos.

Kaip išsirinkti teisingiausią verslo finansavimo būdą?

Turbūt suprantate, kad nėra vieno ir teisingiausio būdo. Kiekvienas išvardintas sprendimas, kuriuo teikiamas įmonių finansavimas turi ir pliusų, ir minusų. Svarbu objektyviai ir pragmatiškai įvertinti savo verslo statusą ir galimybes bei pagal tai pasirinkti optimaliausią sprendimą. Kad pavyktų lengviau tai padaryti, mes paruošėme sąrašą klausimų, į kuriuos reikėtų atsakyti prieš renkantis finansavimo verslui būdą. Štai tie klausimai:

Kokia suma reikalinga?

Jeigu reikalingas smulkaus verslo finansavimas arba suma iki kelių tūkstančių eurų verslo startui, geriausia tam naudoti asmenines lėšas, imti vartojimo paskolą fizinio asmens vardu arba bandyti gauti valstybės, ar ES fondų paramą. Kiti finansavimo būdai paprasčiausiai nesuteikiami itin mažoms sumoms arba neteikiami mikroįmonėms ar tiems JA, kurie ką tik pradėjo veikti.

Na, o tokiais atvejais, kai verslo finansavimas siekia penkiaženkles, šešiaženkles ar net didesnes sumas, patogiausios išeitys yra tik dvi – verslo angelai ir verslo paskola. Pasirinkus FinoMark sutelktinio finansavimo paskolą galėsite gauti net iki 500 000€ verslo tikslams ir nereikės koreguoti verslo plano pagal naujų finansuotojų norus. Galėsite kryptingai tęsti savo veiklą!

Kokiam laikui bus reikalingas finansavimas?

Jeigu finansavimas verslui bus reikalingas labai trumpam laikui (<3 mėn.), turbūt neapsimoka pildyti paraiškos paskolai gauti. Jeigu tai nebe jauna įmonė, galima tartis dėl overdrafto, kredito linijos ar faktoringo. Tiesa, pastaroji paslauga optimaliai veikia tik tuomet, kada turite daug klientų, kuriems išrašote sąskaitas ir tai darote reguliariai, ne vieną kartą per ketvirtį, pusmetį ar metus.

Ilgesniam laikotarpiui labiau verta imti verslo paskolą. Turint aiškų finansinį rezervą galima daug paprasčiau planuoti tolimesnius veiksmus bei lėšas išskirstyti ten, kur jų labiausiai reikia. Paskolą geriausia imti tuomet, kada lėšos reikalingos bent 3-6 mėnesių ar ilgesniam laikotarpiui.

Ar turite turto, kurį galėtumėte užstatyti?

Paprastai naujo verslo finansavimas gali strigti dėl to, kad kreditoriai nepasitiki įmonės galimybėmis grąžinti įsiskolinimus. Tas pats būna ir kai įmonė nori pasiskolinti gana didelę sumą, lyginant su jos apyvarta. Tačiau viskas yra kitaip ir finansavimo gavimui nekyla kliūčių, jeigu yra turto, kuris užstatomas.

Dažniausiai įkeičiamas nekilnojamas turtas. Kaip ten bebūtų, verslo finansavimas, paskola su įkeitimu yra lėtas procesas mat patį NT reikia įvertinti ir tik tada kreditorius gali pateikti galutines sąlygas paskolai gauti. Jeigu turite NT arba kito brangaus turto, kurį galima įkeisti (įranga, transporto priemonės, kt.), tai jį užstatydami pagerinsite paskolos gavimo sąlygas. Dėl turto įkeitimo kreditoriai jaučiasi ramiau ir mato mažesnę riziką, taip galėdami pasiūlyti mažesnę palūkanų normą – palankesnes sąlygas skolintis.

Ar atitinkate minimalius reikalavimus finansavimui gauti?

Nepamirškite, prieš kreipdamiesi dėl tam tikro finansavimo būdo, pasitikrinti ar tikrai galite į jį pretenduoti. Tiek paskolai gauti, tiek kitiems finansavimo sprendimams užsitikrinti, reikia atitikti tam tikrus kriterijus. Dažniausiai jie skirstomi į veiklos ir finansinius. Veiklos kriterijai apima sritį, kurioje vykdoma veikla, veiklos ypatumus bei laikotarpį, kiek laiko ta veikla vykdoma. Pavyzdžiui, norint gauti paskolą įmonė turi veikti bent 12 mėnesių ir būti registruota Lietuvos Respublikoje.

Na, o finansiniai kriterijai yra susiję su įmonės apyvarta, balansu, rezervais, turto likvidumu, pelningumu ir kitais finansiniais rodikliais. Pagal šių kriterijų atitikimą keičiasi maksimali suma, kurią galite gauti iš finansavimo bei pačio finansavimo sąlygos. Jeigu kriterijus atitinkate – kreipkitės ir verslo finansavimas jums turėtų būti suteiktas. Be to – sąlygos gali būti palankesnės.

Ar išbandėte finansavimą gauti visais būdais, kurie jums atrodo tinkamiausi?

Jeigu šiuo metu ieškote būdų, kaip gauti finansavimą verslui – sureitinguokite visus prieinamus finansavimo būdus nuo pačio patraukliausio iki mažiausiai patinkančio. Pradėkite pretenduoti į pirmąjį ir, jeigu nepasiseks – pereikite prie antrojo (ir taip toliau).

Mes rekomenduojame pradėti finansavimo siekti nuo paskolos, nes tai yra optimaliausias finansavimas verslui, kuris palieką visą sprendžiamąją galią verslo rankose ir neapriboja veiklos vykdymo efektyvumo bei lėšų skirstymo apribojimo, kaip tai daro faktoringas, overdraftas ar kredito linija.

Kaip gauti finansavimą verslui?

Verslo finansavimas įmonėms suteikiamas tuomet, kai jos kreipiasi į finansavimo teikėją ir atitinka pastarojo keliamus reikalavimus. Tuomet pasirašoma sutartis ir galima naudotis papildomomis lėšomis.

Kiekviena finansų įstaiga ir kiekvienas investuotojas gali sukurti kiek kitokią proceso eigą, tačiau galų gale rezultatas vis tiek būna toks pat – suteikiamas finansavimas. Kaip pavyzdį parodysime, kaip paprasta gauti finansavimą smulkiam ar vidutiniam verslui naudojantis FinoMark.lt sutelktinio finansavimo platforma. Jeigu jūsų įmonė turi bent 12 mėnesių veiklos vykdymo patirtį ir yra registruota Lietuvos Respublikoje:

 1. Užeinate į FinoMark.lt internetinį puslapį.

 2. Naudodamiesi skaičiuokle suvedate sumą, kurią norite pasiskolinti ir pasirenkate laikotarpį, kuriam paskola yra reikalinga.

 3. Galite pasižiūrėti į rodmenis skaičiuoklėje. Jie yra preliminarūs, tačiau galėsite turėti pradinį orientyrą, kokia bus mėnesio įmoka ir metinė palūkanų norma pagal jūsų įvestus paskolos parametrus.

 4. Į paskolos formą įvedate įmonės kodą, įmonės atstovo vardą, įstaigos kontaktinį elektroninį paštą bei telefono numerį (kontaktinio asmens).

 5. Suvedus visus duomenis galite pereiti prie paraiškos pildymo.

 6. Patvirtinkite savo tapatybę naudodami mobilųjį parašą, Smart ID arba rezervuokite tinkamą susitikimo laiką biure, adresu A.Vivulskio g. 7, Vilnius.

 7. Pabaikite paraiškos pildymą.

Suvedus visus reikalingus duomenis, sistema automatiškai paraišką perduos FinoMark specialistams. Visas procesas užtrunka vos ~10 minučių, o paraiškos nagrinėjimas – tik 1 darbo dieną. Toks spartus finansavimas kiekvienam verslui leidžia daug patogiau organizuoti veiklą ir greičiau pasiekti norimų tikslų.

Tokias paslaugas, kaip overdraftas, faktoringas ar kredito linija, dažniausiai teikia bankai. Norint pretenduoti į šias paslaugas, jūsų įmonė turi būti to banko klientu ir turėti atidarytą banko sąskaitą. Negana to, įmonė turėtų veikti bent kelis metus ir turėti stabilias pajamas ar net gi jau veikti pelningai (kas jaunam verslui ne visada įmanoma), kad paraiška dėl faktoringo ar kitų paslaugų būtų apsvarstoma. Paraiška dėl verslo paskolos banke gali būti nagrinėjama ne vieną darbo dieną, o ištisas savaites. Dėl to, daugumai smulkių verslo subjektų arba vidutinio dydžio įmonėms daug labiau imponuoja toks verslo finansavimas, kuris suteikiamas greitai. Sutelktinės paskolos nepaverčia jūsų verslo finansų įstaigos įkaitu (kad ir laikinu), kuris privalo ilgai laukti sprendimo ir negali laisvai siekti savo tikslų.

Kodėl verta rinktis FinoMark.lt platformą?

FinoMark.lt – moderni sutelktinio finansavimo ir investavimo platforma. FinoMark siekia sukurti geriausias sąlygas paskolų gavėjams ir investuotojams. Tokiu būdu užtikrinama tvari, abipusė nauda bei geriausios galimybės verslui gauti finansavimą. Modernizuodami finansavimo procesą leidžiame įmonėms greičiau gauti reikiamas lėšas ir augti.

Jeigu tikite savo idėja, tuomet FinoMark.lt platforma yra bene geriausia vieta ją realizuoti. Savo veikimu platforma kiek primena akcijų biržą, kurioje sėkmės dažniausiai sulaukia originalūs ir inovatyvūs sprendimai. FinoMark platformoje įdiegtos naujovės leis ir mažoms įmonėms, ne tik didžiausioms žaidėjoms, būti pastebėtoms investuotojų. Rinktis šią platformą verta, nes čia finansavimas verslui tampa prieinamas visiems verslo subjektams. Paskolas gali gauti net ir labai jaunos Lietuvos įmonės. Svarbu, kad būtų bent 12 mėnesių veiklos vykdymo patirtis.

FinoMark platformoje verslo finansavimas suteikiamas greitai. Užuot ilgai laukę sprendimo iš kitų įstaigų ar eikvodami asmenines lėšas, rinkitės efektyvų, greitą ir patikimą sprendimą – FinoMark sutelktines paskolas. Taip galėsite greitai stabilizuoti savo įmonės finansinę padėtį, gauti reikiamų apyvartinių lėšų ar investiciją iš išorės, kuri padės įgyvendinti planus. Be to, FinoMark specialistai gali individualiai konsultuoti kiekvieną klientą finansų klausimais. Konsultacijos metu galima aptarti svarbiausius klausimus ir rasti būdus, kaip verslui augti finansiškai ir kaip išvengti brangių klaidų. Konsultacijos klientams yra nemokamos!

Kodėl finansavimas reikalingas jaunam verslui?

Teorija ir praktika rodo, kad finansavimas jaunam verslui ne tik, kad pravartus, jis net gi būtinas. Statistikos duomenimis, dauguma verslų pelningai veikti pradeda tik po trečiųjų-penktųjų veiklos metų. Reiškiasi, kad iki tol veikla yra nuostolinga arba tiesiog neuždirbamas pelnas, įmonė gali tik išlaikyti save.

Paprastai trūksta ne idėjų ar motyvacijos, o paprasčiausios įrangos arba tam tikras kompetencijas turinčių specialistų, kurių paslaugos - brangios. Tačiau asmeninėmis lėšomis investuotojai ir akcininkai retai linkę rizikuoti ir dėl to ir pasidaro reikalingas finansavimas verslui. Išorinės lėšos užtikrina veiklos stabilumą ir tęstinumą pačioje pradžioje, kuomet kyla didžiausia rizika veikti nuostolingai arba padaryti klaidų

Jaunai įmonei tenka išbandyti įvairias veiklos kryptis ir strategijas, prieš randant optimaliausią kelią. Dėl to būtina turėti lėšų rezervą, kuris leistų išbandyti skirtingus metodus, įdiegti naujas technologijas ar keisti tam tikrus niuansus, pagal poreikius ar besikeičiančias rinkos tendencijas. Verslo finansavimas įneša taip reikalingų lėšų, kurios padeda sukurti stabilų finansinį pagrindą į ateitį. Iš kurios pusės pažiūrėsite – finansavimas verslui yra tikrai naudingas!

Papildoma informacija

UAB FinoMark veiklą prižiūri Lietuvos bankas. Esame licencijuota sutelktinio finansavimo ir investavimo platforma. Subūrėme stiprią specialistų komandą, kurios jėgomis pavyko sukurti efektyviai veikiančią ir naudotojams patogią platformą, sujungsiančią investuotojus bei verslą, kuriam reikia finansavimo.

Jeigu iškilo klausimų dėl verslo paskolos ar domina finansavimas verslui, drąsiai kreipkitės į mus, interneto tinklapyje nurodytais kontaktais. Galite skambinti telefonu +370 647 21 789‬ darbo dienomis nuo 9 iki 17 val. arba rašyti elektroninius laiškus adresu info@finomark.lt bei naudotis gyvo pokalbio funkcija internetiniame puslapyje, ar net rašyti žinutes mums tiesiogiai, naudodami kontaktų formą.

Lauksime jūsų žinučių, klausimų, pasiūlymų ir pastebėjimų!

loader
Atkreipiame dėmėsį, kad visi vertimai atlikti automatiniu būdu, naudojant Google Translate paslaugą.