DUK

Bendriniai

Kas yra sutelktinis finansavimas?

Sutelktinis finansavimas, gerai žinomas anglišku crowdfunding pavadinimu – būdas pritraukti reikalingas lėšas. Kadangi bene didžiausias barjeras tiek naujam, tiek jau ilgiau gyvuojančiam verslui yra naujų investicijų pritraukimas, yra įvairių priemonių, kurios siūlo organizacijoms galimybę gauti reikalingų lėšų.

Kodėl verta rinktis FinoMark sutelktinio finansavimo platformą?

FinoMark verta rinktis dėl kelių esminių priežasčių:

• Patogumas naudotojui – kiekvienas FinoMark investuotojas ir klientas gali patogiai rasti reikiamą informaciją arba gauti atsakymus iš klientų aptarnavimo specialistų. FinoMark interneto portale veikia patogi crowdfunding savitarnos sistema, kur prisijungę investuotojai galės valdyti savo investicijas, matyti ataskaitas. Paskolos paraiškos užpildymas internete truks vos kelias minutes, o atsakymas bus pateiktas per 1 darbo dieną!

• Puikios sąlygos investuotojams ir besiskolinantiems – FinoMark tikslas – optimizuoti kiekvieną finansavimo sprendimą. Mūsų siūlomas sutelktinis finansavimas yra maksimaliai orientuotas į našumą ir naudą investuotojams ir besiskolinantiems. Siūlome mažas palūkanas gavėjams ir solidžią bei stabilią grąžą investuotojams. Konsultuojame ir padedame rasti geriausią išeitį bet kurioje situacijoje.

• Ekspertų užnugaris – FinoMark kolektyvas yra finansų rinkos ekspertai bei šioje srityje didelę patirtį sukaupę specialistai. Jų žinios leidžia ne tik kurti verslui ir investuotojams naudingą platformą, tačiau ir konsultuoti verslo klientus dėl įvairių plėtros bei verslo valdymo planų. Kiekvienam klientui stengiamės sudaryti individualias sąlygas pasiskolinti bei paruošti geriausią, optimalų pasiūlymą pasiskolinti.

Ar FinoMark veikla yra reguliuojama?

FinoMark yra įtraukta į Lietuvos banko viešajį Sutelktinio finansavimo platformų operatorių sąrašą. Projektų savininkų patikimumo ir sandorių priimtinumo finansuotojams vertinimo taisyklės yra suderintos ir patvirtintos Lietuvos banko. Tai reiškia, kad FinoMark veikia vadovaudamasi atsakingo skolinimo principu, stengdamasi maksimaliai įvertini projektų savininkų galimybes gražinti per platformą gautas lėšas bei taip sumažinti riziką investuotojams neatgauti savo sufinansuotų lėšų.

Ar registracija yra mokama?

Tiek Projektų savininkams tiek Investuotojams registracija FinoMark platformoje yra nemokama. Detalesnę informaciją apie taikomus platformos įkainius galite pasiskaityti Sutelktinio finansavimo platformos teikiamų paslaugų įkainiuose.

Ar investuoti ir gauti sufinansuotas lėšas galima iš/į bet kurią el. pinigų įstaigą?

Investuotojai turi atsidaryti el. pinigų sąskaitą pas mūsų partnerius NEO Finance. Projektų savininkai/paskolos gavėjai pildant paraišką nurodo banko arba elektroninės pinigų įstaigos juridinio asmens sąskaitą, į kurią bus išmokamos sufinansuotos lėšos.

Kaip atsidaryti NEO Finance el. pinigų sąskaitą?

Sąskaitos atidarymas greitas, paprastas ir nemokamas. Sąskaitą atsidaryti galite prisijungę prie NEO Finance valdomos Paskolų klubo platformos, pasirinkę registraciją Investuotojams.

Kaip pervesti lėšas į/iš NEO Finance sąskaitą?

Susiejus NEO Finance sąskaitą su FinoMark platforma, sąskaitos valdymas galimas tik NEO Finance valdomoje Paskolų klubo erdvėje. Lėšas pervesti ar atlikti mokėjimą galite prisijungę prie savo paskyros, pasirinkę skiltį SĄSKAITA ir ATLIKTI PAVEDIMĄ.

Ar mokamas pinigų pervedimas iš NEO Finance sąskaitos?

Su NEO Finance paslaugų įkainiais galite susipažinti čia.

Pamiršau FinoMark platformoje naudotą slaptažodį, ką daryti?

Pamiršus slaptažodį galite pasinaudoti slaptažodžio priminimo funkcija. Naują slaptažodį gausite el. paštu arba sms žinute. Taip pat primename, kad turite galimybę prisijungti ir bet kuria kita prisijungimo priemone – telefonu, Smart-ID ar m. parašu.

Kaip FinoMark atsirenka biržoje finansuojamus projektus?

FinoMark atsakingai ir labai kruopščiai atrenka Projektų savininkus, kurių projektai finansuojami biržoje. Kiekvienas projektas turi atitikti tam tikrus kreditingumo bei reputacijos kriterijus, kurie užtikrintų investuotų lėšų grąžinimą investuotojams. Daugiau apie tai galite pasiskaityti čia.

Didžioji dalis projektų yra skirti Projektų savininkų apyvartinėms lėšoms, investicijoms ar įrangos įsigijimui, kurios padėtų verslo plėtroje. FinoMark stengiasi užtikrinti, kad kiekvienas projektas, kuris yra investuojamas platformoje, turėtų papildomus fizinio ar juridinio asmens laidavimus, garantus, užstatus ar kitas papildomas užtikrinimo priemones, kurios padėtų susigrąžinti investuotojų lėšas Projekto savininkui tapus nemokiu.

Kada pradedamos skaičiuoti palūkanos?

Palūkanos pradedamos skaičiuoti po Projekto savininko sutarties aktyvacijos, t.y. išmokėjus sufinansuotas lėšas į Projekto savininko banko arba elektroninės pinigų įstaigos juridinio asmens sąskaitą.

Investuotojui

Kaip prisijungti prie investavimo platformos?

Spauskite mygtuką PRISIJUNGTI puslapio dešiniajame kampe ir prisijunkite vienu iš nurodytų prisijungimo būdų. O  jeigu dar neturite paskyros FinoMark sutelktinio finansavimo platformoje, spauskite  mygtuką REGISTRUOTIS  ir tęskite paskyros patvirtinimo žingsnius. 

Kaip susisieti NEO Finance sąskaitą su FinoMark platforma?

Norint investuoti FinoMark platformoje, savo asmeninę NEO Finance sąskaitą turite susieti su FinoMark platforma paskyros patvirtinimo metu. Sąskaitos prijungimo žingsnyje būsite nukreipti į NEO Finance erdvę ir keliais mygtuko paspaudimais Jūsų sąskaita bus susieta su FinoMark platforma.

Kokie mokesčiai taikomi FinoMark investuotojams?

Paskyros sukūrimas, jos administravimas, sąskaitos atidarymas, sutarties sudarymas ir administravimas yra nemokamos paslaugos ir už jas nereikia mokėti jokių mokesčių.

Kokią minimalią sumą galiu investuoti?

FinoMark platforma siekia būti patraukti ir prieinama ne tik patyrusiems, tačiau ir pradedantiesiems investuotojams, tad minimali investicijos suma yra tik 25€.

Ar gali investuoti juridinis asmuo?

Taip, žinoma. Tą padaryti galite prisijungę prie savo asmeninės paskyros, prie profilio meniu pasirinkę Profilio nustatymai ir apačioje supildę juridinio asmens informaciją ir išsaugoję. Tuomet prie profilio meniu perjunkite paskyrą į sukurtos įmonės ir tęskite juridinio asmens paskyros patvirtinimą toliau. Patvirtinę paskyrą bei susieję juridinio asmens NEO Finance sąskaitą su FinoMark platforma, galėsite sėkmingai investuoti į pasirinktus projektus.

Ar gali juridinio asmens vardu investuoti keli skirtingi asmenys?

Žinoma. Tereikia, kad pagrindinis juridinio asmens paskyros savininkas FinoMark platformoje pridėtų papildomus atstovus. Tą galima padaryti profilio meniu pasirinkus PROFILIO NUSTATYTAI ir kairėje pusėje paspaudus ATSTOVAI. Galite pridėti tiek esamus FinoMark platformos vartotojus tiek naujus. Esamas vartotojas gaus pranešimą, kad yra įtrauktas į tam tikros įmonės atstovų sąrašą ir iš karto galės atlikti investicinius veiksmus. Na, o naujasis FinoMark vartotojas papildomai turės identifikuotis ir patvirtinti paskyrą, prieš investuodamas juridinio asmens vardu.

Ar apmokestinamos pajamos gautos platformoje?

Palūkanos, kurias uždirbate kaip fizinis asmuo FinoMark platformoje, ir kurios viršija 500€ sumą per mokestinį laikotarpį, apmokestinamos 15% GPM. FinoMark teiks visą reikalingą informaciją Valstybinei mokesčių inspekcijai apie Jūsų uždirbtas palūkanos per mokestinį laikotarpį, o Jūs savo ruožtu šias pajamas turėsite deklaruoti Metinėje pajamų deklaracijoje.

Kokia sutelktinio finansavimo nauda investuotojui?

Visų pirma, tai sutelktinis verslo finansavimas investuotojui atneša pajamas. Priklausomai nuo to, į kokio rizikingumo paskolą investuotojas nusprendžia investuoti kapitalą, tokia ir būna gaunama grąža. Kuo aukštesnė rizika, tuo aukštesnės palūkanos ir didesnė grąža.

Tai yra pasyvios pajamos.  Sutelktinis investavimas gali nereikalauti jokio darbo ir generuoti pajamas. Investuotojams tereikia užsiregistruoti platformoje, atsidaryti sąskaitas, investuoti į sudominusius projektus bei iš to uždirbti. Tai yra visiškai nesudėtingas būdas suteikti sau galimybę uždirbti arba prisidurti prie gaunamų pajamų.

Kokios rizikos kyla investuotojams?

Kaip ir kiekviena atsakinga investavimo platforma, FinoMark turi pranešti, kad investuojant nėra jokių garantijų. Nors paskolų platforma FinoMark imasi daugybės priemonių, kad to nenutiktų ir itin atidžiai nagrinėja įmonių kreditingumą bei reputaciją, tačiau kiekvienas investuotojas privalo prisiimti riziką.

Investuojant kyla rizika neatgauti investicijos arba negauti tokios grąžos, kuri buvo tikėtina. Nors yra ir kitos, smulkesnės rizikos, tačiau šios glumina didžiausią investuotojų dalį. Jeigu norite apie rizikas paskaityti plačiau, galite visą aktualią informaciją rasti mūsų interneto puslapio skiltyje Dokumentai atsidarę Investavimo rizikų aprašą.

Kaip pasirinkti geriausią paskolą, į kurią labiausiai verta investuoti?

Visiems investuotojams norisi gauti kuo stabilesnę grąžą ir rizikuoti kuo mažesne savo turto dalimi. Dėl šios priežasties visuomet domina tos paskolos, kurių patikimumo balas yra A (pats aukščiausias) arba B (aukštesnis nei vidutinis). Tačiau tokiu atveju palūkanos, kurių galima tikėtis, yra gerokai mažesnės nei tada, kai projekto savininko patikimumo balas yra C arba D. Taip veikia investicijų rinka – kuo didesnę riziką prisiima investuotojai, tuo didesnės grąžos ir naudos jiems reikia mainais.

Tad kiekvienas investuotojas turi derinti maksimalios naudos siekimą su optimaliu rizikos valdymu. Nerekomenduojama visas lėšas investuoti į žemiausio patikimumo balo projektus, tačiau taip pat nėra maksimaliai efektyvu finansuoti tik A balais įvertintus projektus. Investicijų specialistai ir žinovai pataria rasti balansą tarp saugių ir labiau rizikingų investicijų.

Ką reiškia biržoje rodomi du skirtingi Projektų savininkų reitingai?

FinoMark platforma stengiasi kuo nuodugniau ir objektyviau įvertinti Projektų savininkus bei jų investicinius projektus. Dėl šių priežasčių prie Projekto aprašymo matysite du skirtingus reitingus: vienas jų FinoMark skirtas įvertinimas, kitas - nepriklausomos trečiosios šalies.
FinoMark bendradarbiauja su duomenų analizės įmone Scorify, kuri pasitelkdami mokslinius ekonometrinius bei dirbtinio intelekto metodus išanalizuoja Projektų savininkų rodiklius ir skiria įvertinimą, vadinamą GOscore reitingu. A - aukščiausias ir mažiausiai rizikos turintis reitingas, ir atitinkamai didėjant rizikai mažėje ir suteiktas reitingas - B, C ar D. 

Kokios užtikrinimo priemonės taikomos platformoje finansuojamiems projektams?

Pagrindinės užtikrinimo priemonės, kurias taiko FinoMark platforma, tačiau jomis neapsiriboja, yra šios:

  • fizinių asmenų laidavimas;
  • juridinių asmenų laidavimas;
  • nekilnojamojo turto įkeitimas pirmine hipoteka;
  • turtinio komplekso įkeitimas pirmine hipoteka;
  • transporto/įrengimų/įrangos įkeitimas pirmine hipoteka.

Užtikrinimo priemonės ir jų apimtis priklauso nuo projekto vertės, kreditingumo reitingo ir kt. kriterijų. Konkretaus projekto, kuris yra finansuojamas biržoje, užtikrinimo priemones matysite biržos sąraše, jos bus pažymėtos specialiomis piktogramomis su paaiškinimais.

Kas yra turtinio komplekso įkeitimas ?

Tai pakankamai nauja ir mažai paplitusi užtikrinimo priemonė Lietuvos finansavimo rinkoje. Tačiau verta paminėti, kad tai puiki alternatyvi priemonė, kurios pagalba gali pasiskolinti smulkus ar vidutinis verslas, neturintis nekilnojamojo turto, kuriuo galėtų užtikrinti finansavimo sandorį. 

Turtinio komplekso įkeitimo atveju yra įkeičiamas įmonės turtas, sudarytas iš kilnojamojo turto, kaip pvz. atsargos, įrengimai, reikalavimo teisė į gautinas sumas ar pan. Turtinio komplekso sudėtis nuolat kinta, tačiau minimali palaikomoji vertė, kurią nustato FinoMark, visu sutarties laikotarpiu turi būti palaikoma. Pagrindinis šios užtikrinimo priemonės pliusas tas, kad Projekto savininkui tapus nemokiu, FinoMark, kaip investuotojų atstovas, nėra įtraukiamas į  laukiančių kreditorių sąrašą, o pirmumo teise išieškojimas yra nukreipiamas į pirminės hipotekos įkeitimo objektą - Projekto savininko turimas atsargas, lėšas sąskaitoje, gautinas sumas ar kt. 

 

Kas yra automatinis investavimas?

Automatinio investavimo funkcija leidžia investuotojui iš anksto nustatyti investavimo taisyklę (-es). Išsaugojus taisyklę ir biržoje atsiradus projektui, atitinkančiam nustatytus kriterijus, į projektą sistema investuoja automatiškai - investuotojui prisijungti prie savo paskyros ir patvirtinti investiciją nereikia. Platforma rezervuoja investuotojo nusistatytą pinigų kiekį iki tol kol projektas bus pilnai sufinansuotas.

Kaip naudotis automatiniu investavimu?

Automatiniu investavimu naudotis labai paprasta ir patogu. Jums reiks:


- Prisijungti prie savo investuotojo aplinkos;
- Kairėje pusėje esančioje meniu juostoje pasirinkti INVESTUOTI, tuomet pasirinkti Automatinis investavimas;
- Nusistatyti Jums aktualius investavimo kriterijus;
- Spausti IŠSAUGOTI;
- Dar kart peržvelgti susikurtą investavimo taisyklę ir susipažinti su Automatinio investavimo sutartimi;
- Spausti IŠSAUGOTI.

Šis funkcionalumas leis Jums sutaupyti laiko, kurį skirtumėte peržiūrint vis naujus investavimo projektus. Pagal sukurtas automatinio investavimo taisykles
sistema Jums automatiškai investuos į Jūsų kriterijus atitinkančius projektus. Susikurti galima neribotą kiekį taisyklių, su skirtingais investavimo kriterijais, jas bet kada sustabdyti, redaguoti ar ištrinti. Video su išsamiu paaiškinimui, kaip susikurti taisyklę rasite čia.

 

Projekto savininkui

Kaip pateikti paskolos verslui paraišką?

Paskolos teikimo procesas itin paprastas ir greitas. Puslapio viršuje paspauskite PASKOLOS ir būsite nukreipti į pirminę paraiškos formą. Supildę prašomą informaciją – įmonės kodą, atstovą, telefono nr. ir el. pašto adresą – pateiksite pirminę paskolos paraišką. Toliau tęsiant paraiškos pildymą užpildysite visą prašomą informaciją, o sprendimas bus priimtas per 24 val. nuo visų dokumentų pateikimo. 
Į el. pašto dėžutę gausite atskirą patvirtinimą apie sėkmingą paskyros aktyvaciją. Turėdami aktyvią paskyrą galėsite bet kada prisijungti ir tęsti informacijos pateikimą ten, kur sustojote.

Kodėl reikalingas paskolos vertinimo mokestis?

Šiuo metu FinoMark platformoje yra taikomas 9,99€ paskolos vertinimo mokestis. Jis reikalingas tam, kad FinoMark galėtų įvertinti Jūsų, kaip juridinio asmens, galimybes gauti ir grąžinti į Jūsų projektą suinvestuotas lėšas. Vertinimo metu yra tikrinami įvairūs registrai, kurie padeda atlikti išsamų vertinimą.

Verta paminėti, kad Jums taip pat yra sukuriama pridėtinė vertė - Jums bus sugeneruota išsami įmonės kreditingumo ataskaita. Joje galėsite matyti įmonei priskirtą kredito reitingą, kredito istoriją, pagrindinius finansinius rodiklius, kuriuos vertina visos kredito įstaigos ar bankai ir dar daugiau naudingos informacijos.

Kokios įmonės gali pateikti paskolos paraiškas platformoje?

Paskolų ir sutelktinio finansavimo platforma FinoMark skolina verslui. Smulkus ir vidutinis verslas gali internetu pasiskolinti net iki 500 000€, 36 mėnesių laikotarpiui. Norint gauti paskolą FinoMark platformoje, įmonė, bendrovė ar kito pobūdžio juridinis asmuo privalo būti registruotas Lietuvos Respublikos teritorijoje ir turėti bent 12 mėnesių veiklos vykdymo patirtį.

Per kiek laiko pateikiamas atsakymas dėl paskolos paraiškos?

Pirminį atsakymą FinoMark stengiasi pateikti per vieną darbo dieną nuo paraiškos užpildymo ir reikalingų dokumentų pateikimo. Tačiau tam tikrais atvejais, siekiant priimti Jums palankų sprendimą, galime paprašyti papildomos informacijos, kurios apdorojimas galėtų prailginti galutinio sprendimo priėmimą.  

Ar ilgai užtrunka projektų finansavimas biržoje?

Dažniausiai projektai sufinansuojami nuo poros dienų iki 2 sav. Projektų sufinansavimo laikas labai priklauso nuo projektų patrauklumo paskolų biržoje, dėl to visada raginame, kad pildydami paskolos prašymą, projekto aprašymą pateiktumėte išsamų ir vizualiai patrauklų - su nuotraukomis ar video medžiaga, kuri reprezentuotų Jūsų veiklą ar sufinansuotų lėšų realizavimą. Būtent tokie projektai sulaukia didžiausio investuotojų dėmesio ir tai paskatina kur kas greitesnį projekto sufinansavimą biržoje.

Kaip atlikti mėnesio įmokas?

FinoMark paskyroje sklityje ''Grąžinamos paskolos" yra suformuojamas įmokos ruošinys. Jums reikės prisijungti prie savo paskyros ir paspaudus mygtuką "APMOKĖTI" bus inicijuojamas prisijungimas prie Jūsų pasirinkto banko iš kurio galėsite apmokėti įmoką. Tuo pačiu metu Jums išsiųsime ir el.laiįką, kuriame taip pat rasite aktyvią nuorodą apmokėjimui. Apmokant įmoką per el.pašte pateiktą nuorodą papildomai prisijungti prie paskyros nereiks, įmoka bus įskaityta.

Išrašų iš banko sąskaitos išsaugojimo instrukcija

Kiekviename banke išrašų išsaugojimas skiriasi, kad Jums būtų patogiau, mes pateikiame populiariausių bankų išrašų išsaugojimo instrukcijas:
Swedbank
- Spauskite „Išrašai ir ataskaitos“„Sąskaitos išrašas“;
-  pasirinkite laikotarpį;
- spauskite „Pateikti užklausą“;
- „Išsaugoti faile“ ir pasirinkite formatą ISO_XML.
Šiaulių bankas
-
 Spauskite „Išrašas“;
- pasirinkite laikotarpį;
- laukelyje „Rodyti“ pasirinkite ISO_XML ;
- spauskite „Parsisiųsti“.
Norint suformuoti išrašą už šiandien dieną, prašome pasirinkti ISO20022 CAMT052 formatą.
Luminor bankas 
Spausti „Išrašai“;
- pasirinkti terminą;
- pasirinkti formatą XML;
- spausti Formuoti.
SEB bankas
- Spausti “Sąskaitų išrašai”;
- Failo užsakymas;
- pasirinkti terminą;
- pasirinkti formatą (*.xml)”;
- spausti “Parengti”.
Citadele
-  Pasirinkite skiltyje Sąskaitos ir mokėjimai;
- Išrašai, pasirinkite sąskaitos numerį ir laikotarpį;
- Informacijoje Rodyti, pasirinkite Išrašas CAMT053 ISO20022 formatu - "Parsisiųsti".
PAYSERA
- rinkitės SEPA;
- Parsisiųsti kaip: PDF | XLS | CSV | CSV (;) | LITAS-ESIS | FIDAVISTA | SEPA;
- Spausdinti.

Ar paskolos gavėjui kompensuojamos palūkanos?

Taip, palūkanos kompensuojamos smulkiam ir vidutiniam verslui, kai finasavimo tikslas - investicijos. Kompensuojama iki 50 proc. nuo faktiškai sumokėtų palūkanų sumos, bet ne daugiau kaip 7 proc. metinių palūkanų. Daugiau apie palūkanų kompensavimą rasite čia. Taip pat dėl platesnės informacijos galite kreiptis sales@finomark.lt arba +370 647 21789.

Kaip Projekto savininkui uždaryti NEO Finance sąskaitą?

Jei sąskaitą naudojote tik paskolos gavimo ir įmokų mokėjimo klausimais, neinvestuojate kaip juridinis asmuo arba niekur kitur nenaudojate NEO Finance, AB sąskaitos, rekomenduojame peržvelgti dokumentų redakcijas, sąskaitos uždarymo instrukciją ir sąskaitos palaikymo įkainius bei priimti Jums naudingą sprendimą.

Išsamiau, kaip uždaryti sąskaitą, rasite čia.

NEO Finance, AB taikomus sąskaitos palaikymo įkainius rasite 
čia.
 

loader
Atkreipiame dėmėsį, kad visi vertimai atlikti automatiniu būdu, naudojant Google Translate paslaugą.