Investavimo galimybės ir rizikos

Investuojama suma
+ -
Periodas
+ -

Rezultatas

tūkst.€
Investavimo skaičiuoklė skirta apskaičiuoti tikėtiną investavimo rezultatą per FinoMark platformą. Apskaičiuota investicijų vertė negali būti interpretuojama kaip didžiausia ar mažiausia investicijos grąža per pasirinktą laikotarpį. Skaičiuoklėje pateikiamos grąžos negarantuoja rezultatų ateityje ir nėra pagrįstos realiomis grąžomis finansų rinkose. Atkreipiame dėmesį, kad investavimas yra susijęs su rizika. Investicijų vertė investavimo laikotarpiu gali ir mažėti, ir didėti. Istoriniai rezultatai negarantuoja rezultatų ateityje.

Rezervuokite laiką susitikimui

Planuojamas investicinio portfelio dydis

Investavimo galimybės ir rizika FinoMark.lt platformoje

Kiekvienam investuotojui FinoMark platforma suteikia prieigą prie galimybės investuoti į verslo paskolas. Mes įvertiname riziką ir klientų mokumą bei pateikiame šiuos duomenis investuotojams. Kiekvienas gali protingai pasirinkti, į kokią paskolą investuoti ir už tai gauti uždarbį, palūkanas. Tačiau kiekviena investicija yra ne tik galimybė. Tenka pripažinti, kad investicijos – neatsiejamos nuo rizikos. Apžvelkime, kokios yra investavimo galimybės ir rizika FinoMark.lt platformoje.

Kokios yra investavimo galimybės?

Kiekvienas FinoMark.lt investuotojas gali investuoti pinigus į paskolas verslui. Įmonės ar bendrovės, kurios kreipiasi į FinoMark bei užpildo prašymą gauti paskolą, gali patekti į biržą, jeigu mokumo vertinimo rezultatai yra patenkinami. Tokiu atveju paskolos pasiūlymas atsiranda biržoje ir investuotojai gali rinktis į jį investuoti tokią sumą, kokia jiems atrodo tinkama. Priklausomai nuo to, kiek yra investuojama, gaunamos palūkanos. Vidutinės palūkanų normos (metinės) prasideda nuo 6%, todėl investuotojai gali tikėtis stabilaus ir solidaus uždarbio bei grąžos iš savo investicijos. Juo labiau, kai viską padaryti taip lengva, FinoMark siūlomos galimybės investuoti yra vienos iš geriausių Lietuvoje!

Kokios yra investavimo rizikos?

Didžiausia rizika investuojant į paskolą, be abejonės yra tai, jog paskolos gavėjas laiku nepadengs ar apskritai nevykdys įsipareigojimų. Būtent dėl to yra sudaroma investavimo sutartis ir tokiu atveju bus vykdomas skolos išieškojimas, kurio metu, atsakingos įstaigos įpareigos paskolos gavėją padengti visus įsiskolinimus ir vėlavimo palūkanas. Nors tokio scenarijaus tikimybė yra labai maža, tačiau FinoMark platformoje kiekvienas investuotojas gali stebėti skolos išieškojimo proceso eigą.

Apie kitas investavimo rizikas galima tiesiogiai pasikalbėti su FinoMark sutelktinio finansavimo specialistais, naudojantis live chat funkcija interneto puslapyje, asmeninės konsultacijos metu arba susisiekus interneto puslapyje nurodytais kontaktais.

Investuotojų naudojamos strategijos

Sutelktinio finansavimo srityje naudojamos investavimo strategijos kiek skiriasi nuo tų strategijų, kurios naudojamos akcijų biržose ar renkantis kitus investavimo produktus. Nors panašumų tikrai yra, tačiau štai kelios investuotojų naudojamos strategijos, kuomet jie renkasi finansuoti verslo paskolas per crowdfunding platformą.

Atitinkamas lėšų paskirstymas

Esminis ir kertinis faktorius, lemiantis jūsų investicijų sėkmę ir naudą jums yra tinkamas lėšų pasiskirstymas. Būtent dėl šios priežasties, pirmiausia dėmesį sutelkite į skaičiavimą. Žinokite, kiek pinigų, pvz., kas mėnesį, galėsite skirti būtent investicijoms. Ekspertai bei patyrę investuotojai sako, kad tam reikėtų skirti ne daugiau nei 10-15% savo grynųjų pajamų. Taip nerizikuosite per dideliu turtu.

Automatinis investavimas

Kadangi paraiškų vertinimas yra iš dalies automatizuotas, didžioji dalis informacijos bus pateikta objektyviai ir aiškiai. Dėl to, kai kurios sutelktinio finansavimo platformos integruoja automatinio finansavimo galimybę. Ši funkcija leidžia jums pasirinkti toleruojamą riziką ir, vos atsiradus naujai paskolai biržoje, kuri atitinka jūsų keliamus reikalavimus, į ją investuos atitinkamą sumą. Pavyzdžiui, investuotojas gali pasirinkti, kad „Noriu investuoti į mažos ir vidutinės rizikos paskolas“. Sistema gauna šį nurodymą ir vos atsiradus galimybei ji atliks investiciją į mažos arba vidutinės rizikos paskolas. Šiuo metu FinoMark.lt platformoje automatinio investavimo dar nerasite.

80/20

Tai yra viena iš populiariausių investavimo strategijų. Jos pavadinime esantys skaičiai nurodo tai, kaip turėtų būti skirstomos lėšos. Lygiai 80% kapitalo turėtų būti investuojami į saugias, mažai rizikingas paskolas, o 20% gali būti įdedama į vidutinės arba aukštos rizikos finansavimo sprendimus. Priklausomai nuo investuotojo bei jo toleruojamos rizikos, santykis gali keistis į: 90/10, 70/30, 50/50 ir taip toliau.

Įžvalgų rinkimas

Investicijos nauda ir sėkmė gali priklausyti ne tik nuo rizikos vertinimo bei skaičių, tačiau ir nuo sektoriaus konkurencingumo, inovacijų įtakos bei kai kurių kitų faktorių. Dažniausiai daugiau uždirba tie investuotojai, kurie, prieš investuodami ima rinkti įžvalgas apie paskolą ir verslą, kuris nori skolintis.

loader
Atkreipiame dėmėsį, kad visi vertimai atlikti automatiniu būdu, naudojant Google Translate paslaugą.