Grįžti į sąrašą
Ankstesnė naujiena
Ar paskolos gavėjui kompensuoj...
Sekanti naujiena
Naujas funkcionalumas „FinoMar...

Turite verslą? Dėmesio vertos galimybės pasilengvinti veiklos vystymą

2022-02-18 574

Kaip užtikrinti sklandžią įmonės veiklą ir augimą? Investuoti į reklamą ar gamybą? Ko imtis, kai trūksta lėšų tam tikroms sritims pagerinti? Kai vos pavyksta spėti susitvarkyti su esamais rūpesčiais, natūralu, kad dažnai pamirštama, o nesidomint, net nežinoma, kiek aplinkoje siūloma galimybių, kurios tikėtina, net padėtų išspręsti esamas problemas versle. Kokios tos galimybės ir kur jų ieškoti?

Kompensacija – galimybė optimizuoti biudžetą

Įkuriant verslą kiekvienu atveju prireikia tam tikrų investicijų. Nesudėtingoms veikloms reikalingas nedideles sumas nesunku susitaupyti, bet dažna pradedančioji įmonė ieško finansavimo galimybių – valstybės paramos, investuotojų ar ima verslo paskolą.

Verslo paskola suteikia galimybę paspartinti procesus ir efektyviau plėsti veiklą, tačiau net ir gavus finansavimą biudžeto skirstymo rūpesčiai dažniausiai nesibaigia. Paskola didžiajai daliai įmonių tampa įrankiu nulemiančiu greitesnį verslo augimą – gauti pinigai leidžia investuoti į efektyvesnę įrangą, taip, pavyzdžiui, optimizuojant gamybą ir jos apimtis. Tačiau augant verslui, atsiranda ir kitos dilemos – trūksta lėšų kitoms sritims.

„Kaip išeitį įmonės dažnai pasirenka mažinti sąnaudas ar ieškoti naujo finansavimo. Esant poreikiui, tai gera mintis, tačiau kaip ir visose srityse, ieškant sprendimo dažnai dairomės toli, bet nematome po kojomis esančių galimybių. Viena jų įmonėms, kurios jau turi ar dar tik svarsto apie investicinę verslo paskolą – dalinis palūkanų kompensavimas. Jo pagalba įmonės gali susigrąžinti dalį pinigų už sumokėtas palūkanas ir juos skirti kitoms veiklos sritims pagerinti, kurioms kaip tik trūksta lėšų“, – teigia sutelktinio finansavimo platformos „FinoMark“ verslo paskolų skyriaus vadovė Emilija Poškonienė.

Dėl dalinio palūkanų kompensavimo gali kreiptis smulkios bei vidutinės įmonės ir taip susigrąžinti iki 95 proc. paskolos palūkanų, neviršijant 7 proc. metinių palūkanų. Tokią galimybę įmonėms teikia nacionalinė verslo plėtros organizacija „Invega“, kurios tikslas skatinti Lietuvos verslo augimą ir konkurencingumą, būnant aktyviu verslo finansavimo partneriu. Deja, apie dalinį palūkanų kompensavimą žino ne visų įmonių atstovai arba aplinkoje susidūrę su pavyzdžiais, kuriems ši paslauga netaikoma, nesivargina pamėginti patys.

„Dalinį palūkanų kompensavimą teikia „Invega“, tačiau svarbu, kad paskolą suteikęs kreditorius būtų su ja pasirašęs sutartį. Tad jei dar tik ruošiamasi imti paskolą, rekomenduojama tuo pasidomėti. Dalinis kompensavimas turi tam tikrų sąlygų, kam turi būti skirta paskola, tad pasitaiko atvejų, kai įmonė, negalinti pasinaudoti šia galimybe, aplinkoje pasėja gandą, kad tam tikroms įmonėms kompensavimas negalioja. Kompensavimas taikomas investicinėms paskoloms, tačiau galite paprasčiausiai kreiptis į savo kreditorių, kuris viską išsamiai paaiškins, patars, kokių dokumentų reikia ir tikslingai nukreips. Mes apie šią galimybę primename savo klientams patys, o jei jūsų finansuotojas apie tai neužsiminė, žinokite, kad galite kreiptis ir specialistai jums tikrai suteiks visas reikalingas konsultacijas“, – pataria „FinoMark“ atstovė.

Mentorystės programos – galimybė mokytis iš geriausių

Verslo pradžia niekam neapsieina ne tik be rūpesčių, iš kur gauti investicijų, bet ir be klaidų bei sprendimų, kuriuos tik vėliau pamatoma, kad buvo galima įgyvendinti kitaip – visa tai natūralu ir skatina mokytis. Visgi kartais išties prireikia žvilgsnio iš šono, labiau patyrusios nuomonės, priimant didelius ir reikšmingus sprendimus. Vėlgi augančios įmonės ne visada sau gali leisti samdyti brandžią patirtį turinčius specialistus dėl lėšų trūkumo reikiamiems atlyginimams.

Šioje vietoje atsiranda puiki galimybė pasinaudoti proga konsultuotis su mentoriais – didelę patirtį sukaupusiais verslininkais ir įvairių sričių ekspertais. Tokiu būdu įmanoma efektyviau išsigryninti savo verslo strategiją, sužinoti, kaip pritraukti naujų investicijų ar užmegzti naudingas tarptautines pažintis.

„Mentoriaus paieškos gali tapti viena geriausių nepiniginių investicijų į jūsų verslą. Dabar egzistuoja daugybė skirtingų programų ir projektų, nukreiptų į skirtingas tikslines auditorijas, taip pat šiuo metu matomas didelis dėmesys moterų verslumo skatinimui. Mentorystės programas aktyviai organizuoja ir Lietuvos inovacijų agentūra su „Verslia Lietuva“. Tad pasidomėjus galima rasti kiekvienam tinkamų programų, o kas svarbiausia – dažniausiai nemokamai“, – pasakoja E. Poškonienė.

loader
Atkreipiame dėmėsį, kad visi vertimai atlikti automatiniu būdu, naudojant Google Translate paslaugą.